خانه » مقالات » مشاوره حقوقی حضوری رایگان محاق در خانه فرهنگ امامزاده یحیی (ع)

موسسه حقوقی استمرار قانون (محاق) به‌عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی خود، با حضور در خانه فرهنگ امامزاده یحیی (ع)، خدمات مشاوره حقوقی حضوری رایگان را به ساکنین این منطقه ارائه داد.

 

در این برنامه که با مشارکت مدیریت خانه فرهنگ امامزاده یحیی در خیابان ری تهران اجرا شد، مراجعه‌کنندگان فرصت گفتگو و مشاوره با وکلای دادگستری موسسه حقوقی استمرار قانون را داشتند. این طرح بخشی از فعالیت‌های محاق در زمینه ارائه مشاوره‌های حقوقی رایگان است که از سال گذشته آغاز شده بود. بر این اساس، وکلای محاق با حضور در مناطق مختلف تهران، نسبت به ارائه مشاوره حقوقی حضوری رایگان به متقاضیان اقدام خواهند کرد.

 

لازم به یادآوری است این طرح از سال گذشته و در قالب مشاوره حقوقی تلفنی آغاز شده است و شمار زیادی از هموطنان در این مدت از مزایای این طرح بهره برده‌اند. اکنون و در ادامه این طرح، اجرای حضوری آن در مناطق مختلف تهران در دست اجرا است. گام نخست اجرای این طرح، با مشارکت مدیریت خانه فرهنگ امامزاده یحیی، در این مجموعه و در خیابان ری تهران برداشته شد.

 

استقبال از طرح مشاوره حقوقی رایگان محاق

در این برنامه که در روز دوم خرداد ماه و با حضور چهار تن از وکلای دادگستری موسسه حقوقی استمرار قانون (محاق) برگزار شد، مراجعه‌کنندگان امکان انجام مشاوره حقوقی بدون محدودیت را با وکلای دادگستری داشتند.

 

وکیل پایه یک دادگستری بهزاد بزرگان، مدیر موسسه حقوقی استمرار قانون در این زمینه گفت: “خوشبختانه استقبال خوبی از این برنامه را شاهد بودیم. این مسئله به‌ویژه در شرایطی که تبلیغات گسترده‌ای هم در این زمینه انجام نشد، چشمگیر بود. خانه فرهنگ امامزاده یحیی در یکی از مناطق قدیمی تهران قرار دارد و بسیار خوشحالیم که توانستیم با همراهی مدیریت این مجموعه، خدمتی به ساکنین منطقه بکنیم.”

 

وی افزود: “هدف اصلی ما در طرح مشاوره حقوقی حضوری رایگان، ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان به‌ویژه به اقشاری از جامعه است که شاید در شرایط عادی امکان دسترسی به این خدمات را نداشته باشند. آگاه کردن عموم جامعه از حقوق خود بر اساس قوانین اهمیت زیادی دارد و می‌تواند باعث جلوگیری از بروز بسیاری مشکلات در آینده باشد. امیدواریم بتوانیم با مشارکت خانه‌های فرهنگ و فرهنگ‌سراها، این طرح را در سایر نقاط تهران نیز اجرا کنیم.”

 

اهداف طرح مشاوره حقوقی رایگان در سطح شهر تهران

اصلی‌ترین هدف از طرح مشاوره حقوقی رایگان، افزایش سطح دسترسی عموم مردم به خدمات مشاوره حقوقی است. بخش زیادی از مشکلاتی که برای افراد جامعه در زمینه حقوقی ایجاد می‌شود، ناشی از عدم اطلاع کافی از حقوق است، اما به کمک این طرح، امکان درستی این دسته از افراد به مشاوره‌های حقوقی با حضور وکلای دادگستری فراهم می‌شود.

 

به همین دلیل و از سال گذشته، طرح مشاوره حقوقی تلفنی رایگان از سوی این مجموعه آغاز شد. در آن مقطع، به دلیل افزایش همه‌گیری کرونا در کشور، امکان ارائه مشاوره‌ها به‌صورت حضوری محدود شده بود و به همین دلیل طرح در ابتدا به‌صورت تلفنی آغاز به کار کرد. مزیت بزرگ مشاوره رایگان تلفنی، امکان دسترسی آسان عموم هموطنان از سراسر کشور بود و در عمل نیز شاهد تماس‌هایی از دورترین نقاط کشور بودیم.

 

اکنون اما با بهبود شرایط، این طرح به‌صورت حضوری و در مناطق مختلف تهران آغاز شده است. به این ترتیب علاوه بر امکان گفتگوی تلفنی، شرایط برای مشاوره حضوری با وکلای دادگستری نیز فراهم شده است. این طرح قرار است در سایر مناطق تهران نیز ادامه پیدا کند. برای اطلاع از جزییات بیشتر با محاق در تماس باشید. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن ۲۶۲۹۱۹۱۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

بازدید کل: 3,737

آخرین مطالب